تشریح اقدامات برای جبران خسارت ناشی از حمله گرگ در یزد

باغ من: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد با حضور در جمع مردم و شورای اسلامی روستای زردین به بررسی وضعیت خسارت ناشی از حمله گرگ به منطقه پرداخت.

به گزارش باغ من به نقل از مهر نیره پورملائی اظهار داشت: از هفته گذشته تاکنون، مامورین و نیروهای یگان حفاظت محیط زیست جهت بررسی و رسیدگی به مبحث در قالب تیم های پایش به منطقه اعزام شده اند و با حضور مداوم در منطقه، مسائل موجود را از نزدیک رصد و پایش می کنند. ضمنا اقدامات لازم برای تولید ناامنی در گرگ ها و پراکنده کردن آن ها از محل صورت گرفته است و این مهم تا رفع کامل نگرانی مردم منطقه در دستور کار خواهد بود.
وی اظهار نمود: غالب گزارشات حمله گرگ، که مردم تحت عنوان گرگ گوش بلند و یا گرگ سفید گزارش می کنند در واقع هیبرید سگ و گرگ است. از این رو دفع مناسب لاشه های مرغداری ها و دامداری ها و دفع اصولی زباله ها می تواند از ازدیاد سگ های ولگرد و یا جذب سایر گوشتخواران به محیط های انسانی جلوگیری کند.
نیره پورملائی تصریح کرد: ایمن سازی محل های نگهداری دام ها و تامین علوفه جهت نگهداری آن ها در محیط های بسته یکی از راهکارهای جلوگیری از خسارت گرگ در این مقطع بوده و پیگیری آن در سطح شهرستان ( با استفاده از شورای تامین و یا شورای برنامه ریزی) می توند راهگشا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>